Dzień Muzyki

1 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Muzyki. Święto to zostało ustanowione w 1975 roku z inicjatywy Yehudiego Menuhina, ówczesnego prezydenta Międzynarodowej Rady Muzyki UNESCO. Celem jest pokazanie wyjątkowości muzyki jako dobra społecznego oraz promowanie jej twórców i wykonawców. Ten dzień jest okazją do specjalnych koncertów i innych okołomuzycznych wydarzeń. Również w placówkach edukacyjnych świetuje się ten muzyczny dzień. Święto to jednoczy ludzi na całym świecie, bo każdy z nas ma przecież swoją ulubioną melodię, piosenkę, którą podśpiewuje, czy nawet przygrywa.

Dzień Muzyki w Dobrej Szkole

Z okazji tego artystycznego dnia,  uczniowie klas 1-3 dowiedzieli się, że można też grać na kubeczkach. 🙂
Dzięki inicjatorce, p. Joannie Zaranek – Kaczmarczyk, poznaliśmy ten ciekawy sposób muzykowania. Każda młodsza klasa miała dziś swoją specjalną artystyczną lekcję. Razem z Panią Asią wystukiwaliśmy układy rytmiczne, ucząc się przy tym skupienia uwagi i współpracy. Był to dzień pełen muzycznej atmosfery.
Niektórzy z nas tak się wkręcili, że ćwiczą co przerwę 😉
Niech zatem muzyczne święto w naszej szkole trwa!!!

Dzień Muzyki dzień muzyki Dzień Muzyki Dzień Muzyki

Dzień Muzyki