Edu-czytelnia

Edu-czytelnia to miejsce dla nauczycieli, rodziców, pracowników szkoły w którym umieszczane będą najciekawsze informacje dotyczące nowoczesnego nauczania. Założenia edukacji XXI w. wymagają ciągłego doskonalenia zawodowego nauczycieli stąd tak ważny jest, poza tradycyjnym doskonaleniem zawodowym, kontakt z wiodącymi ośrodkami edukacyjnymi w Europie.

Niektóre pełne wersje tekstów z uwagi na specyficzny język naukowy, dostępne będą wyłącznie dla uprawnionych nauczycieli (weryfikacja poprzez konta gmail). Większość tekstów będzie tłumaczona z języka angielskiego. Tekstów tych, bez zgody osób tłumaczących teksty, nie będziemy udostępniać osobom spoza naszego Stowarzyszenia.


atelier w ogrodzieDzieci kończące nauczanie zintegrowane w edukacji wczesnoszkolnej (kl. III), przechodząc do klasy IV, całkowicie zmieniają swoje środowisko nauczania. Jest to jeden z najbardziej stresujących czynników jakich doświadczają uczniowie szkoły podstawowej.   
więcej: stresujący początek kl. IV raport 2015link