Pierwsza pomoc

Ratownik medyczny – Natalia Puziak (absolwentka ZSLG Rataje) przeprowadziła zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy dla Dobrej Szkoły i dla młodzieży SSPP.

Podczas ćwiczeń, dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Praktycznie przećwiczyły procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia. Poznały zasady zachowania się  w czasie zasłabnięć, zranień, zwichnięć i złamań.  

Tego typu zajęcia mają istotne znaczenie w kształtowaniu pozytywnych postaw ratujących życie w przypadku nieobecności dorosłych. Dzieci potrafią już udzielić podstawowej pomocy oraz wezwać pogotowie ratunkowe lub osobę dorosłą, która mogłaby udzielić dalszej pomocy.

Małe dzieci bardzo często w nagłych sytuacjach nie odczuwają strachu lecz działają instynktownie. Stąd tak ważne jest kształtowanie postaw promedycznych w sytuacjach, gdy ktoś potrzebuje naszej pomocy.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”5″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”3″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”1″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Naciśnij – pokaz zdjęć]” template=”/home/scholarixf/dobraszkola/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/view/gallery.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]