Nowości

Rozwój czytelnictwa

Kraje które więcej czytają są bogatsze. Bogate kraje skandynawskie, Dania, Holandia, Wielka Brytania i Niemcy mogą pochwalić się najwyższymi wskaźnikami aktywnych czytelników. Polska dalece odbiega od europejskich standardów. Dlatego też powstał Narodowy Program Rozwoju czytelnictwa na lata 2016-2020, który zakłada inwestycję w
Czytaj dalej

SP w Radwankach

Realizacja projektu – Aktywne Tablice w Radwankach Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich Radwanki 31, 64-830 Margonin Koordynator projektu:  == strona w uzupełnieniu ==
Czytaj dalej

SP w Lipinach

Realizacja projektu – Aktywne Tablice w Lipinach Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II Lipiny 40, 64-830 Margonin Koordynator projektu:  == strona w uzupełnieniu ==
Czytaj dalej

SP Margonin

Realizacja projektu – Aktywne Tablice w Margoninie Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika ul. Polna 6, 64-830 Margonin Koordynator projektu:  == strona w uzupełnieniu ==
Czytaj dalej

Rataje – Dobra Szkoła

Realizacja projektu – Aktywne Tablice w Dobrej Szkole: Rataje, ul. Chodzieska 9, 64 – 800 Chodzież Koordynator projektu: dr inż. Franciszek Wyrwa     Lekcja otwarta – język angielski:  2. Zajęcia z robotyki 3. Zajęcia muzyczne    
Czytaj dalej

Język angielski

Metod interaktywnych w nauczaniu języka obcego jest bardzo dużo. Jedną z najczęściej stosowanych jest metoda komunikacyjna (zaktywizowanie uczniów do praktycznego stosowania zdobywanej na zajęciach wiedzy). W momencie pojawienia się narzędzi TIK oraz możliwości edukacyjnych internetu, nauczanie języka obcego nabrało nowego
Czytaj dalej

Dokumentacja szkoły

Podstawowe dokumenty organizacyjne, dydaktyczno-wychowawcze oraz porządkowe, regulujące działalność Dobrej Szkoły:
Czytaj dalej

Skuteczność nagród i kar

Karanie niegrzecznych dzieci stosowane jest od dawna. Rodzice wierzą, że kary zapewnią większe dziecięce posłuszeństwo i zapobiegną w przyszłości negatywnym zachowaniom. Taka wiara oparta na własnych doświadczeniach, niestety jest błędnym przekonaniem. Taki system kar nie działa o czym świadczą najnowsze
Czytaj dalej