Nowości

Skuteczność nagród i kar

Karanie niegrzecznych dzieci stosowane jest od dawna. Rodzice wierzą, że kary zapewnią większe dziecięce posłuszeństwo i zapobiegną w przyszłości negatywnym zachowaniom. Taka wiara oparta na własnych doświadczeniach, niestety jest błędnym przekonaniem. Taki system kar nie działa o czym świadczą najnowsze
Czytaj dalej

Na dobry początek …

W 10 edycji konkursu grantowego Na dobry początek Fundacja BGK nagrodziła 60 najlepszych projektów edukacyjnych adresowanych dla dzieci w wieku 2 – 9 lat. Na ich realizację przeznaczono ponad 400 tys. zł. Do konkursu zgłoszono blisko 600 projektów. Wśród nagrodzonych
Czytaj dalej

Aktywne tablice

19 lipca 2017 r. Rada Ministrów podjęła uchwałę w sprawie ustanowienia Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2017-2019 – „Aktywna tablica”.   
Czytaj dalej

Pierwsza pomoc

Ratownik medyczny – Natalia Puziak (absolwentka ZSLG Rataje) przeprowadziła zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy dla Dobrej Szkoły i dla młodzieży SSPP.
Czytaj dalej

Noc reklamożerców

Noc reklamożerców to cykliczne spotkania młodzieży Technikum Organizacji Reklamy, aby w porze wieczornej bawiąc się, zgłębiać tajemnice technik reklamy. Na tegoroczne spotkanie zaproszono Dobrą Szkołę. 
Czytaj dalej

Sprzątamy świat

Sprzątanie świata – Polska to element międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska. W akcji tej uczestniczy 40 mln wolontariuszy na całym świecie, w tym Dobra Szkoła.
Czytaj dalej

Dyniobranie

Człowiek potrzebuje do życia bibliotek i ogrodów Cyceron Zamiast książkowej lekcji biologii – spacer do szkolnego ogrodu. A w nim pod okiem p. Tomka zbieranie szkolnych warzyw. Z wypiekami na twarzy dzieci szukały najokazalszych okazów.
Czytaj dalej