Język angielski

Metod interaktywnych w nauczaniu języka obcego jest bardzo dużo. Jedną z najczęściej stosowanych jest metoda komunikacyjna (zaktywizowanie uczniów do praktycznego stosowania zdobywanej na zajęciach wiedzy). W momencie pojawienia się narzędzi TIK oraz możliwości edukacyjnych internetu, nauczanie języka obcego nabrało nowego znaczenia. Zwłaszcza w zakresie interaktywności. Prezentowany poniżej zbiór stron zawiera materiały pomocnicze dla uczniów, nauczycieli, rodziców. 

 1. BBC Learning English

  Super strona (niedawno zaktualizowana). Szczególnie ciekawa zakładka 6 minute Englishkrótkie rozmowy w formie radiowych audycji na przeróżne tematy. Dostępna opcja ściągnięcia pliku w mp3 oraz tapescriptu.

 2. Elllo

  Kopalnia podcastów na każdym poziomie zaawansowania. Ceniona za autentyczność nagrań i mnogość akcentów – (ćwiczenie natywnej wymowy). Każdy podcast zawiera ćwiczenia na rozumienie w formie quizu.

 3. ESLvideo

  Ciekawa strona z uwagi na bogaty materiał filmowy. Systematycznie aktualizowana. Polecana zarówno dla początkującego jak i dla zaawansowanego.

 4. Memrise

  Strona polecana do indywidualnej nauki słówek (zasada wielokrotnego powtarzania). Bezpłatne zalogowanie pozwala na dostęp do ogromnej ilości kursów (nie tylko do nauki angielskiego) na każdym poziomie zaawansowania.  

 5. Lyricstraining

  Nauka języka poprzez teksty piosenek. Po wybraniu klipu wyświetlają się linijki tekstu, który należy uzupełnić podczas odtwarzania piosenki.  Dostępne są aż 4 poziomy zaawansowania.  

 6. English Exercises

  Ogromna baza ćwiczeń (trochę w starym ale dobrym wydaniu).  

 7. Breaking News English

  Jedna z ciekawszych stron. Znajdują się tu opracowane artykuły prasowe. Do artykułów dołączone są ćwiczenia ze słuchu oraz słownictwa.  

 8. British Council

  Strona zawiera wiele ciekawie opracowanych ćwiczeń, podcastów, gier, również dla najmłodszych. z możliwością pobrania interesujących nas materiałów.

 9. EngVid

  Interaktywna strona zawierająca lekcje online. z własnym kanałem na youtube.