Królowa Śniegu

Królowa Śniegu

Królowa Śniegu
Królowa Śniegu w Dobrej Szkole

Dawno dawno temu w Krainie Lodu, żyła sobie Królowa…. Baśń Hansa Chrystiana Andersena Królowa Śniegu oraz film Walta Disneya Kraina lodu stały się inspiracją dla uczniów klasy 1 i 2 DOBREJ SZKOŁY. Dzieci przygotowały wyjątkowe przedstawienie słowno-muzyczne.

Galeria zdjęć – zapraszamy na Facebook.

Królowa Śniegu i dzieci

Młodzi aktorzy z ogromnym zaangażowaniem przedstawili wzruszająca opowieść o sile przyjaźni i miłości. Śpiew, taniec i gra aktorska zachwyciła publiczność. Młodzi aktorzy ukazali, że miłość w ich życiu jest najsilniejsza, najważniejsza. Ponieważ jej siła  może roztopić lody nieporozumień, nienawiści i złości. Dlatego śnieżna opowieść jest tak ważna dla nas wszystkich. 

Młodym aktorom dziękujemy za ten cudowny czas jaki mogliśmy spędzić wraz z ich rodzicami i nauczycielami. Najważniejsze, że wszyscy wspaniale się bawili! 

Przygotowania do widowiska

Scenografia przygotowana została przez nauczycieli Dobrej Szkoły. Łączyła w sobie prostotę i jednocześnie bogactwo form technik animacyjnych. Piękne stroje młodych aktorów (dziękujemy rodzicom za pomysłowość w ich tworzeniu!) przykuwały uwagę zaproszonych gości. Oprócz scenografii, również nastrojowa i pogodna muzyka  budowała nastrój refleksji i radości. 

Spektakl opowiada o bardzo ważnych sprawach dla dzieci i dorosłych. Przestrzega, że nie wolno skupiać się na złych rzeczach, które również są wokół nas. Jeśli tak robimy, to zło przenika nas i stajemy się zgorzkniali i negatywnie nastawieni do innych. Gdy zwracamy uwagę na dobro, miłość i piękno, sami stajemy się odbiciem tego dobra. Takie dobre lustro warto pielęgnować w sobie, ponieważ nabieramy dystansu do tego co złe i niedobre.

Scenariusz: Agnieszka Ambrożuk, Izabela Simińska

Choreografia i montaż muzyczny: Agnieszka Ambrożuk

Scenografia: Dominika Bykowska, Dorota Cieślik, Agnieszka Ambrożuk, Izabela Simińska

Operator kamery: Wacław Woźniczka

A. Ambrożuk