Nasz zespół

Nową edukację Stowarzyszenia Dobra Szkoła stworzyli innowacyjni nauczyciele Zespołu Szkół w Ratajach. Nauczyciele pełni zapału i wiary w tworzenie nowoczesnej edukacji na miarę XXI w. , którzy budowali szkołę w Ratajach nazywaną nie tylko jako zieloną szkołą ale przede wszystkim szkołą z duszą. Ducha tej szkoły pragnęli przenieść do utworzonej szkoły podstawowej. W ciągu dwóch lat dołączyli do nich młodzi, pełni zapału nauczyciele z głową pełną pomysłów i innowacji.

razem
edukacja XXI w.

Zdobywaliśmy doświadczenie pracując na wszystkich szczeblach publicznej edukacji. Swoją wiedzę uzupełnialiśmy podczas ciągłego doskonalenia swoich umiejętności na kursach, studiach podyplomowych. Nowe spojrzenie na edukację uzyskaliśmy jednak dzięki ponad 10 – letniej współpracy z szkołami partnerskimi z całej Europy. Nieocenione doświadczenie niedostępne tradycyjnymi formami kształcenia (szerzej – współpraca zagraniczna).

Pracujemy nieszablonowo, kształtując kompetencje miękkie, tak bardzo potrzebne w obecnym świecie. Kompetencje miękkie związane są z rozwojem inteligencji emocjonalnej i społecznej, takich jak autoprezentacja, empatia, komunikacja interpersonalna, twórcze myślenie, praca w grupie itp.

Nasza kadra:

Radtke-Pawłowska Ewa doradztwo zawodowe
Stróżyna Joanna j.niemiecki
Szajowska Aleksandra pedagog, emocje
Trznadel Sandra j. angielski, j. hiszpański
Urlewicz Katarzyna historia
Zaranek – Kaczmarczyk Joanna edukacja wczesnoszkolna