Plecenie wianków

Plecenie wianków

Plecenie wianków

Dzięki nawiązaniu współpracy z bukieciarnią Blue Atelier, zorganizowane zostały w szkole wspaniałe warsztaty florystyczne. Wspólna zabawa pod okiem doświadczonych florystek była okazją do twórczej zabawy dzieci, rodziców i nauczycieli. To było niezapomniane pożegnanie lata, a uśmiechom nie było końca.

Ogród w klasie

Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek

Cyceron

Warsztaty florystyczne to nie tylko kolorowe pożegnanie lata. To również zapowiedź zajęć jakie Dobra Szkoła prowadzić będzie w ramach rozwijania uzdolnień dzieci.

Florystki z Blue Atelier w formie zabawy przekazują podstawową wiedzę nt. tworzenia kompozycji dekoracyjnych. Niezbędne okazały się elementy wiedzy z różnych dziedzin życia i nauki oraz umiejętności i zdolności plastyczne. Potwierdzeniem twórczego charakteru zajęć były nowe techniki plastyczne, które dzieci potrafiły samodzielnie stworzyć w ramach zespołowych zabaw.

Zajęcia uwrażliwiają na piękno natury oraz w przystępny sposób poruszają problemy ochrony naturalnego środowiska. Kontakt z światem przyrody działa kojąco i relaksująco na dzieci, angażując wszystkie zmysły. Kompozycje kwiatowe wyrabiają zmysł artystyczny i poczucie estetyki.

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej z naszych zajęć – Blue Atelier w Ratajach.