Syria pomoc od dzieci

Syria pomoc od dzieci

Syria a zwłaszcza syryjskie dzieci otrzymają pomoc od polskich dzieci, które zainicjowały społeczną akcję zbiórki pieniędzy dla poszkodowanych dzieci w Syrii.

Syria – akcja W imieniu…

Akcja W imieniu… to społeczna akcja zbiórki pieniędzy dla mieszkańców Syrii. Tragiczne zdjęcia syryjskich dzieci poruszyły W imieniuwszystkich, w tym polskie dzieci. One nie rozumieją sensu wojny. Widząc jej okropieństwo zadają pytanie dlaczego tak się dzieje? Dlaczego im nie pomagamy?

Wychowując dzieci na wrażliwe i pełne empatii istoty, nie powinniśmy się więc dziwić, że to dzieci dają nam lekcję człowieczeństwa. Uczą nas, ze nie wolno milczeć i przechodzić obojętnie obok tragedii dzieci. Nie jest istotne, że Syria jest daleko.

Jeśli wszyscy będziemy o tym głośno mówić to będziemy głosem, który przybiera na sile i przeciwdziałać będzie podobnym tragediom gdzieś bliżej nas. Takie podejście jest zgodne z strategią działania Dobrej Szkoły (czytaj – edukacja empatyczna).

Syria - akcja W imieniu...

Głos dzieci przybrał formę zorganizowaną dzięki  Agacie Grabowskiej, znanej z akcji Misie dla Misi. Dobra Szkoła odpowiedziała na apel akcji W imieniu… Dzieci z zapałem rozwieszały plakaty akcji, organizowały spotkania informacyjne podczas spotkań z młodzieżą Zespołu Szkół w Ratajach.

Wsparcie Polskiej Akcji Humanitarnej

Akcja  W imieniu… przybiera na sile. Przy wsparciu Polskiej Akcji Humanitarnej, zbierane są środki mieszkańcom wschodniej Ghuty pod Damaszkiem. (jedno z ostatnich ognisk syryjskiej rebelii). Szczegółowe informacje znaleźć można na Facebooku – na koniec kwietnia zebrano ponad 100 000 zł! W rekordowym czasie – 7 dni!

Janusz Korczak szukał odpowiedzi: Czym jest dziecko […]? Czym jest ta połowa ludzkości, żyjąca razem i obok nas w PAH gratulujetragicznym rozdwojeniu? Nakładamy na nią brzemię obowiązków jutrzejszego człowieka, nie dając żadnego z praw człowieka dzisiejszego. Udział dzieci w akcjach niesienia pomocy jest jednym z praw człowieka dzisiejszego. Bo z natury Dziecko chce być dobre i pragnie by świat był dobry dla wszystkich dzieci.

Zapał Dobrej Szkoły – zaraźliwy

Zapał naszych dzieci dostrzeżony został przez Polską Akcję Humanitarną, która na oficjalnej stronie na Facebooku, złożyła gratulacje Dobrej Szkole pisząc: Brawo! Dzieciaki z Stowarzyszenie Dobra Szkoła pomagają w Syrii!

Inicjatorką szkolnej akcji W imieniu jest p. Aleksandra Szajowska – Prezes Stowarzyszenia Edukacyjnego – Dobra Szkoła.

w imieniu - popularność wpisuPopularność akcji przerosła nasze oczekiwania. Na naszej stronie na Facebooku (Stowarzyszenie Dobra Szkoła) odnotowaliśmy zasięg posta – ponad 14 600. Wpis umieszczony 25.04.2018. Oznacza to że w ciągu 12 dni u tylu internautów wyświetliła się informacja o zaangażowaniu dzieci z Dobre Szkoły w akcję W mieniu. To absolutny rekord a jednocześnie budująca informacja, że jednak z tą wrażliwością społeczną nie jest tak źle. Najważniejszy jest ciekawy pomysł, który chwyta za serce.